niedziela, 29 kwietnia 2012

Święto Tańca

Taniec od zarania dziejów służył do wyrażania emocji. Może być prawdziwą sztuką i może także służyć za formę zabawy. Nie ma jednak najmniejszych wątpliwości, że taniec wpływa na Nasze doskonałe samopoczucie!
Taniec to trening ciała i ducha, właśnie dlatego warto przełamać nieśmiałość i zapisać się na zajęcia taneczne.

Dziś Międzynarodowy Dzień Tańca 29.04.2012

  
Jest uznawany za formę komunikacji i sposób wyrażania emocji. Pomaga odreagować stres i zapobiega szkodliwym skutkom chorób cywilizacyjnych, takim, jak otyłość, nerwica, choroby układu krążenia. Taniec uznawany jest za jedną z najstarszych sztuk pięknych i form kulturowej działalności człowieka. Dziś obchodzimy 30. Międzynarodowy Dzień Tańca.

Zdaniem ekspertów, taniec jest bardzo pożyteczną formą spędzania wolnego czasu – nie tylko rozwija równowagę i koordynację ruchową, wzmacnia układ mięśniowy, ale również uwalnia endorfiny, zwane hormonami szczęścia. Pozwala odreagować stres, frustrację. Wyrażanie emocji poprzez taniec stanowi doskonały środek kształcenia osobowości i umiejętności nawiązywania pozytywnych więzi międzyludzkich. 

Międzynarodowy Dzień Tańca został ustanowiony z inicjatywy UNESCO w 1982 roku przez Międzynarodowy Instytut Teatralny - ITI.