ZAJĘCIA SPECJALNE dla 45+

Zajęcia przygotowujące do Tańca:Zdrowy kręgosłup to profilaktyka i terapia bólów narządów ruchu, które sprawią, że poczujemy się młodsi i pozytywnie nastawieni. Rozciągamy się i regenerujemy nasz kręgosłup po wielu godzinach siedzenia za biurkiem. Poziom dostosowywany indywidualnie. Jeśli czujesz, że już od dawna chcesz zrobić coś dobrego dla swojego zdrowia, zmienić codzienne nawyki ruchowe lub pozbyć się bólu, przyjdź i poćwicz z nami małej kameralnej grupie do 5 osób ! Wiek nie ma znaczenia.

Sprzęt, który może być wykorzystywany:
rollery, duże piłki, easy ball, taśmy, rollery
Korzyści:
minimalizacja skutków przeciążeń narządów ruchu, uelastycznienie mięśni, zmniejszenie napięć, poprawa stabilizacji kręgosłupa i stawów

(można przyjśc z dzieckiem jeśli nie ma się co zrobić z maluchem)

piatek 9.30

piatek 20.00

sobota 11.00

Trening dna miednicy to zajęcia dla kobiet po 45 roku życia,  dla pań dużo siedzących i mało ruszających się, z nadwagą i otyłych. Jest to program wzmacniania mięśni dna miednicy, które w ścisłej współpracy z mięśniami głębokimi bioder, brzucha i grzbietu dają naszemu ciału stabilizację i ochronę. Wytrenowane dno miednicy to profilaktyka nietrzymania moczu i pełny komfort podczas kaszlu, kichania, śmiechu i uprawiania sportu.
Korzyści:
Trening mięśni dna miednicy pomaga w takich problemach jak:
·         nietrzymanie moczu (wysiłkowe)

·         obniżanie narządów rodnych

·         niwelowaniu napięć czyli uzyskiwanie więcej swobody w ciele

·         niwelowaniu bólu w okolicach miednicy, kości łonowej i krzyżowej

·         brak satysfakcji z seksu

·         uzyskiwaniu lepszej sprawności ruchowej, prostej i wyglądającej młodziej sylwetki,

czwartek 12 00
czwartek 17 00
sobota 11.00


Aktywny senior tańczy, czyli  DANCE 55+
Ruch i taniec to skuteczne narzędzie stosowane w profilaktyce chorób związanych z wiekiem, jak np. choroba wieńcowa, nadciśnienie tętnicze, osteoporoza, cukrzyca i inne.
Korzyści:
Regularne ćwiczenia usprawniają wszystkie układy i narządy, poprawiają uwapnienie i wzmacniają układ kostny oraz zwiększają zakres ruchomości stawów, dzięki czemu łatwiej wykonywać wiele codziennych czynności. Dzięki regularnym ćwiczeniom wzmacniasz mięśnie, które skuteczniej podtrzymują kręgosłup, poprawisz koordynacje ruchową oraz odczujesz radość życia i wyraźnie poprawisz samopoczucie. Obal z nami stereotypy, że sport jest tylko dla młodych!

wtorek i czwartek 10 00 i 11 00 
sobota 11.00
sroda 18.00 lub 20.00

zajęcia trwaja 50min. odbywają się przy muzyce relaksacyjnej pod kierownictwiem wykwalifikowanej kadry Instruktorów, ul Hawajska 15( Ursynów, stacja Imielin, vis a vis KEN)

cena 25 zł/50 minut

zapisy@spalamkaloriewtancu.pl
infolinia 504 699 512