TANIECTaniec jest zjawiskiem złożonym i wieloaspektowym. Praktyka tańca działa na poziom fizyczny, emocjonalny, mentalny i duchowy. Różne kierunki terapii tańcem, różne rodzaje tańca, różne ćwiczenia mogą być wykonywane w odmienny sposób i przynosić odmienne skutki.

Taniec i zdrowie
Często po tańcu można poczuć się lepiej. Wynika to także z wpływu tańca na funkcjonowanie ludzkiego ciała na poziomie fizjologicznym. Taniec poprawia krążenie, ułatwia oddychanie, pobudza wydzielanie niektórych hormonów, zwłaszcza endorfin, co odczuwa się często jako odczucie lekkości, radości, czy nawet ekstazy po dłuższych okresach tańca.
Na skutek rozładowywania napięcia mięśniowego i relaksacji, odciąża się i odnawia system nerwowy.
Zgodnie z zasadami medycyny naturalnej, na przykład chińskiej, ruch to zdrowie. W wielu wypadkach doświadczenie ruchu związanego z tańcem może wpływać bardzo korzystnie na zdrowie i samopoczucie. Zwłaszcza dotyczy to osób cierpiących na różne dolegliwości z powodu braku ruchu lub zastoju w krążeniu energii wewnętrznej. W tym wypadku taniec poprawia krążenie wewnętrznej energii, co rozładowuje napięcia i poprawia zdrowie.
Wyjątek mogą stanowić osoby o bardzo niskim poziomie energii, na przykład osoby poważnie chore lub w stanie skrajnego wyczerpania. W tym wypadku taniec może być niewskazany, gdyż jeżeli osoby cierpią na brak energii i korzystniejsze byłyby dla nich ćwiczenia energetyzujące np. automasaż, czy ćwiczenia oddechowe.Różne aspekty terapeutyczne tańca możecie zauważyć już po pierwszych zajęciach Spalam kalorie w Tańcu!