NASZE ZAJĘCIA

  
Na naszych zajęciach SPALAMY 400-  500 KALORII na GODZINĘ!


Zajęcia odbywają się w małych grupach 6-10 osobowych, w bardzo przyjaznej atmosferze, z profesjonalnymi instruktorami o wieloletnim doświadczeniu w pracy z osobami otyłymi i z nadwagą. Razem z zaufanymi partnerami od dietetyki, profesjonalistami od ćwiczeń fitnesowych oraz dzięki sprawdzonej współpracy z najlepszymi instruktorami-pedagogami, stworzyliśmy Program Spalam Kalorie w Tańcu, który cieszy się popularnością już od 5 lat! Kameralne sale z lustrami i ciepłym oświetleniem dają poczucie komfortu i kontaktu z instruktorem, który jest nie tylko prowadzącym zajęcia, ale także wspiera uczestników podkreślając ich atuty i osiągnięcia.

Pewnie jesteś ciekawa jak to wygląda?
Nasze zajęcia to połączenie muzyki LATINO MIX  z tanecznym Fat Burningiem i Latino Aerobikiem

Jeśli chcesz osiągnąć efekty, powinnaś ćwiczyć z nami 2-3 razy w tygodniu po godzinie.

Plan treningu Każdy rozpoczyna się rozgrzewką (od 5 do 10 minut). Zasadnicza część zajęć to 30-40 minut tańca prowadzonego przez instruktora, który dba o utrzymanie właściwego tempa. Ostatnie 10 minut poświęcone jest wyciszeniu i rozciąganiu mięśni (elementy stretchingu).


Zajęcia te bez obaw można polecić wszystkim. Na nich uczysz się jedynie kroku podstawowego (bez obrotów i skomplikowanych przejść), co wcale nie jest trudne. Tu pracują więc głównie biodra i kolana.
JAKIE KORZYŚCI DAJE Systematyczne ćwiczenia ładnie modelują dolne partie ciała A rezultaty widać już po 3-4 tygodniach. Zaczynasz chodzić bardziej sprężyście i miękko. Zyskujesz też gibkość i koordynację, bo tańcząc, ćwiczysz idealne zgranie pracy bioder i nóg z płynnymi ruchami rąk. Ponadto za sprawą treningu tracisz na wadze, bo pobudza on spalanie zapasów tłuszczyku. Podwaja również wytwarzanie endorfin - hormonów szczęścia, które poprawiają nastrój. To ważne, bo przecież dobre samopoczucie sprzyja odchudzaniu. 
Treningi odbywają się w rytm różnorodnej muzyki: salsy, mambo czy samby czasem disco czy boogie woogie. Pamiętaj jednak, że na zajęcia nie możesz chodzić, jeśli bolą cię stawy. Taka ostrożność jest konieczna, bo w trakcie ćwiczeń często przytupujesz. Wykonujesz także całą gamę ruchów: od płynnych, zmysłowych, przez rytmiczne po dynamiczne i pełne temperamentu. Choć wtedy pracują zwłaszcza nogi, ważny jest też ruch bioder i reszty ciała. 

Latino jest znakomitym rozwiązaniem, gdy chcesz zyskać kondycję i równocześnie szybko schudnąć. Dzięki różnorodności kroków i figur skutecznie pozbywasz się tłuszczyku i rzeźbisz sylwetkę. Rozwijasz również poczucie rytmu oraz koordynację-ruchową, zaczynasz więc zgrabniej się poruszać.
W zależności od poziomu grupy zajęcia czasem bliskie są tradycyjnemu aerobikowi i wymagają nieco wysiłku. Dlatego pozwalają szybko spalać tkankę tłuszczową. Na zajęciach różne taneczne ruchy wykonujesz energicznie i w odpowiednim tempie. Wtedy harmonijnie pracują mięśnie całego ciała, co je rozciąga, wzmacnia i uelastycznia. Ćwiczenia modelują nogi (zwłaszcza uda), pośladki, brzuch, klatkę piersiową i plecy. Wszystko odbywa się w rytm dynamicznej muzyki .
Dzięki treningom szybko chudniesz, poprawiasz kondycję i wytrzymałość organizmu. Ten rodzaj ruchu pobudza bowiem krążenie oraz wspomaga pracę wielu układów, m.in. immunologicznego. Dlatego stajesz się odporniejsza na infekcje.

Odpowiedni strój i ...nastrój:) Twój ubiór na zajęcia musi być wygodny, by nie krępował ruchów. Zamiast szerokich spódnic konieczne są spodnie przylegające do ciała albo legginsy oraz topy lub krótkie tuniki, by prowadzący widział, jak ruszasz biodrami i nogami. Buty tylko sportowe - do aerobiku lub biegania, ewentualnie skarpetki.

WODA, WODA, WODA - na zajęcia przychodzimy z butelką ulubionej wody mineralnej, najlepsza jest ta niskosodowa, gdyż nie zatrzymuje się niepotrzebnie w naszym organiźmie tylko go oczyszcza, podczas zajęć popijamy małymi łykami w przerwach między ćwiczeniami.

POWODZENIA!