O PROGRAMIE

Zrzucanie wagi nie jest prostą sprawą. Większość ludzi jest niezadowolona ze swojej wagi, jednak większość z nich nie jest pewna jak zmienić ten stan rzeczy. Możesz chcieć wyglądać jak modelki czy aktorki w magazynach czy telewizji, jednak może się to okazać nierealne. Ponadto żadna magiczna pigułka czy dieta nie spowoduje, że będziesz wyglądać jak ktoś inny.
Jest wiele sposobów na pozbycie się tkanki tłuszczowej, wystarczy po prostu się ruszać. Nie ważne co się robi (biega, jeździ na rowerze) bez ruchu nic z tego nie będzie. 
Spalanie kalorii to proces, który cały czas ma miejsce w naszym organizmie. Nasze ciało czerpie energię potrzebną do wykonywania dziennych aktywności poprzez spalanie kalorii pochodzących ze spożywanego pokarmu. Niestety problemem jest to, że większość osób spożywa więcej energii niż potrzebuje ich organizm. Nadmiar kalorii jest przetwarzany do postaci tłuszczu, który jest magazynowany w komórkach tłuszczowych np: na brzuchu. Niestety to nie jest zdrowe dla nas. Dlatego tak istotne jest spalane tych dodatkowych kalorii a najłatwiej tego dokonać poprzez ćwiczenia. Ilość spalanych kalorii różni się znacząco w zależności od wykonywanego ćwiczenia. 
Ilość spalonych kalorii podczas ćwiczenia zależy od kilku czynników jak waga ciała, poziom wytrenowania, metabolizm, rodzaj ćwiczenia, czas trwania treningu oraz jego intensywność. Pływanie, chodzenie, jazda na rowerze, bieganie spalają inną ilość kalorii. Intensywność treningu odgrywa kluczową rolę przy spalaniu kalorii. Ćwiczenia wykonywane przy dużej intensywności spalają więcej kalorii niż ćwiczenia o niskiej intensywności. Także czynników wpływających na to jest wiele i zależy kompletnie od tego, jakie ćwiczenie i jak będziesz wykonywać."Spalanie tłuszczu" polega na umiarkowanie intensywnych i łatwych ćwiczeniach. Maksymalne tętno podczas ćwiczeń ustala się w sposób indywidualny według wzoru: 220 minus wiek. Generalnie im więcej chce się schudnąć, tym częściej i więcej trzeba trenować. Wynika to z prostego faktu, że organizm spala zapasy tłuszczu dopiero po 15-20 minutach, dlatego więc zaleca się minimalną długość treningu 30 minut. Optymalnie jednak trening powinien trwać minimum godzinę.  Podczas ćwiczeń dobrze jest wykonywać od 15 do 20 powtórzeń, przy czym ostatnie powtórzenia powinny sprawiać trudności - ważny jest więc dobór odpowiedniego obciążenia. Istotną sprawą jest instensywność ćwiczeń regulowana poprzez długoć odpoczynku. Odpoczynek pomiędzy seriami nie może być zbyt długi, najlepiej jeli nie przekracza 1 minuty. Trzeba pamiętać, że na proces spalania tkanki tłuszczowej poza wysiłkiem poza wysiłkiem ma wpływ racjonalna dieta.
Aby schudnąć, trzeba spalić więcej kalorii, niż ich przyswoić. Stosując odpowiednio tą metodę można nawet zgubić około 1 kg w ciągu 1 tygodnia co odpowiada ok. 8 tys. kalorii. Nie koniecznie musi to jednak oznaczać zmianę wagi, gdyż ćwicząc rozwijają się mięśnie. Efekt jednak powinien być widoczny w obwodzie części ciała, które ćwiczymy.

Program "Spalam kalorie w tańcu" powstał specjalnie dla osób z nadwagą i otyłych. Uczestnicy zajęć to osoby w różnym wieku od 20-65 lat. Każda z nas ma to COŚ, co nam ciąży:
- na boczku
- na udach
- na brzuszku i w innych miejscach:)
Nie jest wymagane doświadczenie w tańcu. 
Program ćwiczeń i tańca został tak przygotowany, aby w maksymalny sposób pobudzić pracę mało używanych na co dzień mięśni i przyczynić się do intensywniejszej ich pracy na korzyść spalania tkanki tłuszczowej.
Program oparty na specjalnych ćwiczeniach i tańcu pozwala rzeźbić sylwetkę i chudnąć. Dzięki niemu zaczniesz też poruszać się z większą gracją. Kroki są tu łatwe do zapamiętania i szybko się ich uczysz. 

Tańcz i spalaj z przyjemnością!

a może chcesz wiedzieć : JAK TO SIĘ ZACZĘŁO...

Nikt lepiej nie rozumie problemu nadwagi i otyłości jak ludzie, którzy sami jej doświadczyli lub mieli bliski kontakt z osobami z tym problemem zdrowotnym. Dlatego zainteresowała się nami i wspomaga nas od niedawna :

FUNDACJA TRZY KROKI ORIGINAL NORDIC WALKING POLSKA
 powstała w 2011 roku dzięki pasji trzech kobiet po to, aby promować aktywność ruchową i zdrowy styl życia poprzez zachęcanie ludzi w różnym wieku do regularnego uprawiania nordic walking oraz uczestnictwa w różnorodnych zajęciach rekreacyjnych, aktywizujących, psychologicznych, stosowania właściwej diety oraz czerpania radości z każdego dnia.

Fundacja należy do międzynarodowej organizacji ONWF (World Original Nordic Walking Federation).